Zarzadzanie
i Administrowanie
Nieruchomości

Licencja zarządcy nieruchomości

licencja zarządcy

Rok 2014 był bez wątpienia przełomowy dla branży nieruchomości, 1 stycznia 2014 zniesiono obowiązek posiadania licencji przez zarządców nieruchomości. Deregulacja zawodu spotkała się ze sporym sprzeciwem środowiska. Bez względu na zmiany w prawie osoby, które marzą o pracy zarządcy nieruchomości i chcą podnieść swoje kwalifikacje, mogą (i powinny) starać się o dobrowolną licencję zarządcy nieruchomości.

Licencja zarządcy nieruchomości – wymagania

Jeszcze 2 lata temu osoby wykonujące ten zawód musiały spełniać mnóstwo wymogów prawnych. W wyniku deregulacji, praca jako zarządca nieruchomości jest łatwiej osiągalna (tak naprawdę może wykonywać ją każdy), co nie znaczy, że kandydaci na zarządcę nie powinni spełniać pewnych warunków. Większość stowarzyszeń rynku nieruchomości wymaga od osób zainteresowanych zdobyciem dobrowolnej licencji minimum wykształcenia średniego oraz niekaralności.

Kurs zarządcy nieruchomości

Licencja zarządcy nieruchomości zostanie wydana osobie, która odbędzie kurs na zarządcę nieruchomości oraz zda pomyślnie egzamin zorganizowany przez odpowiedni organ. Kurs obejmujący wykłady i ćwiczenia kompleksowo przygotuje kandydatów na zarządcę do wykonywania tego wymagającego wszechstronnych umiejętności zawodu.